Spektakl teatralny - Koszt życia

reż. Małgorzata Bogajewska, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego

Cztery osoby. Dwie opowieści. Jedna cena.
Życie Eddiego i Ani od pewnego czasu zmieniło się nie do poznania. Może i wcześniej losy ich małżeństwa nie układały się jak w serialu, ale przynajmniej oboje byli samodzielni. Dziś tylko jedno z nich ma ten przywilej…

John to młody i ambitny mężczyzna, który odnosi kolejne sukcesy. W codziennym życiu nie potrafi jednak poradzić sobie z najprostszymi czynnościami. Dlatego w jego mieszkaniu pojawia się Jess, która potrzebuje nieco dorobić…

Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok „Cost of Living” ​to opowieść o przeszywającej samotności, dotkliwszej tym bardziej, że doświadczanej w obecności drugiej osoby. Jego pierwsze polskie wystawienie przygotowała Małgorzata Bogajewska, która za pomocą swojej adaptacji pyta, co tak naprawdę znaczy „niepełnosprawność”.

Czy jest to tylko kolejna z krzywdzących etykiet? A może każde z nas doświadcza jej na sobie, w innym aspekcie codziennego życia, często nie zdając sobie z tego sprawy?

Czy bohaterki i bohaterowie tej opowieści mierzą się raczej z czyjąś, czy może jednak ze swoją niepełnosprawnością? „Koszt życia” to niezwykle intymna i poruszająca opowieść o sile, ale i bezradności, o miłości, ale i samotności – przede wszystkim jednak o nadziei.

 Obsada:

Mateusz Znaniecki – Eddie
Karina Grabowska – Ani
Aleksandra Przybył – Jess
Kamil Suszczyk – John
oraz
Przemysław Pankiewicz – muzyka na żywo

 UWAGA: tylko dla młodzieży i dorosłych!!!

 Spektakl odbędzie się w Biłgoraju w ramach Programu Teatr Polska.

» powrót

Koszt Życia

26 października 2020Godz.17:00

Zarezerwuj