WYDARZENIA
31 Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską /20-22.09.2019/

XXXI Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską

20- 22 września, sala widowiskowa, bilet na koncert - 10zł

Gorąco zapraszamy do udziału w 31 odsłonie festiwalu "Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Pierwszy dzień Spotkań, tradycyjnie już, będzie należał do Gospodarzy oraz Przyjaciół Spotkań. W piątkowy wieczór wystąpią: Teatr Poezji i Piosenki BCK, Mariusz Marcin Dekiel, Łukasz Jędrys, Jacek Kadis, Beata Osytek, Mariusz Oziu-Orzechowski, Grzegorz Paczkowski, Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz oraz JAROSŁAW CHOJNACKI.

Drugi dzień Spotkań, to tradycyjnie już przesłuchania "kandydatów na laureatów". Przesłuchania poprzedzi koncert w wykonaniu Laureata 30 Spotkań- Jakuba Zukermana. W przesłuchaniach konkursowych uczestnicy będą walczyć o nagrodę główną Festiwalu, czyli "Gęste Sito Krytyki" oraz nagrody i wyróżnienia w kategorii wykonawczej i autorskiej. Wszyscy wykonawcy będą także walczyć o najmilszą z nagród- przyznawaną w drodze plebiscytu publiczności, czyli "Wdzięczne ucho publiczności". Sobotnie spotkanie z poezją śpiewaną zakończy koncert znakomitego pieśniarza, mającego w Biłgoraju swój nieformalny fun-club, Jarosława Chojnackiego.

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem nagród i wyróżnień, które zostaną wręczone tuż po Koncercie Finałowym, czyli występie Laureatów 31 Spotkań. Na zakończenie serdecznie polecamy występ Basi Stępniak- Wilk- koncert 25 lat po wygraniu biłgorajskich Spotkań. Basia Stępniak - Wilk to śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. Jej zmysłowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki - "Bombonierka" (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) i "Słodka chwila zmian", a także "Futerko", "Bossa nova z Augustowa" (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i "Wiośnie nie!" (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów.

Program:
20 września, piątek, godz. 20.00, koncert Inauguracyjny, czyli Gospodarze i Przyjaciele Spotkań
21 września, sobota, godz. 20.00, koncert Konkursowy: Laureat 30 Spotkań- Jakub Zukerman, kandydaci na laureatów, Przyjaciele oraz JAROSAŁAW CHOJNACKI
22 września, niedziela , godz. 17.00, koncert Finałowy: Laureaci 31 Spotkań oraz Basia Stępniak - Wilk

Serdecznie zapraszamy!!!© Biłgorajskie Centrum Kultury 2019